Підгірненська сільська рада

Василівського району Запорізької області

 

Підгірненський сільський голова – Живиця Юрій Вікторович.

Підгірненська сільська рада утворена в 1987 році.

Сільська рада розташована за адресою: 71652, вул. Чкалова, 101, с. Підгірне, Василівський район, Запорізької області.

До сільської ради входить 3 населених пункта, а саме: Підгірне, Гладке, Зелений Гай.

Кількість населення на 01.01.2017 року – 1218 чоловіка, кількість дворів – 439.

Підгірне – село, центр сільської ради. Розташоване за 7 км. від районного центру та від залізничної станції Таврійськ на лінії Запоріжжя – Мелітополь, межує з Широківською сільською радою та Василівською міською радою.

Площа населеного пункту складає 425,9 га.

Населення станом на 01.01.2017 року складає 891 чоловік, а кількість дворів – 311.

День села святкується 26 жовтня.

На території ради розташовані:

Торгівельний дім «Сільгосппродукт», ВАТ «Василівський комбікормовий завод», ВАТ «ВЗТО», Василевська нафтобаза ООО ТД «ЗНП», Державне підприємство «Василевська ветеринарна лікарня», два товариства: «Алькаїр» та «Запорізька насіннєва станція», 13 фермерських господарств, церква «Казанської Божої Матері». На території ради функціонують: Підгірненська ЗОШ 1-Ш ст.; сільський будинок культури; два ФАПи, Підгірненська бібліотека – філія.

 Після ліквідації Запорізької Січи її землі які знаходилися на лівобережжі Дніпра, увійшли до складу Азовської губернії, яка в 1776 році складала із двох провінцій. В 1783 році вказана територія була включена в склад Єкатеринославського намісництва. Зі спрощенням намісництва (1796 р.) ці землі стали частиною Новоросійської губернії, розділеної в 1802 році на три – Єкатеринославську, Миколаївську та Таврійську. Значні зміни відбулися і в соціальному складі населення. Значна частина козаків і посполитих була переведена у розряд державних селян.

Оскільки у трьох південних губерніях знаходилося багато вільних, неосвоєних земель, власті не заперечували самовільному заселенню місцевості із центральних губерній Росії і України.

Підгірне – село під горою на березі р. Карачекрак, колишньої притоки р. Конки, що нині впадає в Каховське водоймище.

В ХІV–ХVІ століттях поблизу теперішнього Підгірного було велике татарське поселення, яке називалося за іменем річки Карачекрак.

Заселялося Підгірне водночас з тих же місць, що й інші кріпосні села Попова (1804 р). На Підгірне перейменовано в 1957 році.

В селі радянська влада була установлена в січні 1918 року. На фронтах Великої Вітчизняної загинуло 161 односельців, які були не однократно нагороджені орденами і медалями СРСР. Уродженцю с. Підгірне, командиру танкового розвідувального взводу М.Д. Кравцю (1923–1975) за зразкове виконання бойових завдань командування при форсуванні ріки Дніпро і прояві при цьому відвагу та героїзму присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

 Зараз на території Підгірненської сільської ради знаходиться 5 братських могил. 2 одиноких солдатських могил. В листопаді 2011 року громадською організацією «Запорізький історико – патріотичний пошуковий центр «Бастіон» на підставі Комплексної програми щодо пошуку і перепохованню жертв війни і політичних репресій, Постановою Верховної Ради № 1867 від 20.12.2000 р. відбулося перепоховання у братську могилу 60 солдат Радянської армії, стихійно похованих на місці проведення боїв восени 1943 року в районі села Гладке, в лісосмузі.

В жовтні 2015 року громадською організацією «Запорізький історико – патріотичний пошуковий центр «Бастіон» та «Штурм» було перепоховано у братську могилу в с. Підгірне 71 воїн, що загинули у другу світову війну, виборюючи свободу й незалежність України. Серед них вдалося встановити таких воїнів. Це майор В.Д. Гайда – командир 949 стрілецького полку 3 гвардійської Армії 32 стрілецького корпусу; рядовий Сергієв Іван Іванович, 1908 року народження, призваний Фрунзенським воєнкоматом м. Ташкент; Арсеній Михайлович Кошлев, уроженец м. Іваново (Російська Федерація).

Станом на 01.01.2017 земля Підгірненської сільської ради розпайована на 553 ділянок, на яких господарюють 175 одноосібників, 26 сільськогосподарських підприємств.

Гладке – село, підпорядковане сільській раді. Село розташоване за 12 км. від районного центру та залізничної станції Таврійськ.

Площа населеного пункту складає 44,0 га

Населення станом на 01.01.2017 року складає 98 чоловік, а кількість дворів – 37.

День села святкується 26 жовтня.

Зелений Гай – село, підпорядковане сільській раді. Село розташоване за 7 км від районного центру та залізничної станції Таврійск.

Площа населеного пункту складає – 71,7 га.

Населення станом на 01.01.2017 року складає 235 чоловік, а кількість дворів – 91.

День села святкується 26 жовтня.

Склад працівників сільської ради:

Самойленко Людмила Олексіївна - секретар сільської ради

Лисенко Тамара Степанівна - головний бухгалтер ради

Сушко Анатолій Миколайович - спеціаліст – землевпорядник

Контактна інформація:

Секретар: Самойленко Людмила Олексіївна, телефон 55-2-51, тел./факс 55-3-50, E-mail: pidsilrada@yandex.ru

 Персональний склад виконавчого комітету у складі:

1.Живиця Юрій Вікторович сільський голова;

2.Самойленко Людмила Олексіївна секретар сільської ради;

3. Типцова Валентина Іванівна ПП Типцова

4. Литвин Олексій Олексійович голова ГО «Карачекрак-2»

5. Запара Василь Вікторович начальник ТОВ Запорізької насіневої станції

6. Козуб Микола Васильович інженер ТОВ «Алькаїр»

7. Ворох Ольга Василівна громадський діяч

Список депутатів сільської ради:

 Бражник Алла Володимирівна, Гречка Світлана Анатоліївна, Григоренко Олександр Вікторович, Жейнова Наталія Володимирівна, Красюков Юрій Леонідович, Лисенко Тамара Степанівна, Омельчук Ірина Анатоліївна, Самойленко Людмила Олексіївна, Скляр Ірина Геннадіївна, Тіпцов Андрій Леонідович, Тричева Оксана Анатоліївна, Бутурліна Вікторія Анатоліївна