Підгірненська сільська рада

Василівського району Запорізької області

 

голова - Соколовський Анатолій Миколайович

 

Виконавчий комітет Широківської сільської ради народних депутатів було створено згідно рішення Запорізької обласної ради народних депутатів № 457 від 10 липня 1959 року. Сільська рада розташована за адресою: 71650 вул.Леніна,42 в с. Широке, Василівський район, Запорізька область.

До сільської ради входять шість населених пунктів, загальна площа яких – 655,9 га., а саме: Широке, Переможне, Тернувате, Долинка, Грозове, Коновалова.

Кількість населення на 01.01.2020 року складає 1404 чоловік, а кількість дворів 518.

На території сільської ради діє пересувний відділ поштового зв’язку «Укрпошта», під’їзні шляхи та дороги по населених пунктів мають тверде покриття.

Село Широке – село , центр сільської ради. Розташоване за 10 км від районного центру м. Василівка і за 14 км. від залізничної станції Таврійськ. За три кілометри від села проходить автомагістраль Харків - Сімферопіль. Площа населеного пункту складає 239 га

Населення станом на 01.01.2020 року складає - 683 чоловіки, а кількість дворів -259.

День села святкується – 22 жовтня

На території села знаходиться автоматизована телефонна станція на 100 телефонних номерів, 14 підприємств сільськогосподарського виробництва, одна торгівельна точка, Храм Серафима Саровського.

Сьогодні в селі Широке є загальноосвітня школа І-ІІ ст. (13 вчителів, 64 учнів), сільська бібліотека філіал КЗ «Василівська ЦБС», краєзнавча експозиція та народна бібліотека «Еристівка», яка відкрита земляком В.К. Козирєвим в 2003 році , фельдшерсько-акушерський пункт, Будинок Культури.

В 2008 році завершена повністю газифікація населеного пункту.

Село повністю забезпечено питною водою.

Школа с. Широке заснована в 1898 році.

Історія: у 1786 році виникло невелике поселення на місці села. Спочатку хутір не мав назви. Перша назва поселення – Вовкодавівка, так було нанесено на карти Мелітопольського уїзду. Імператриця Катерина ІІ подарувала ці землі князю Г. Потьомкіну, а той найближчому до себе Попову. Щоб поріднитися із знатними князівськими родами, Попов оженив одного із своїх синів на грузинській княжні О.Р. Еристовій, відписав йому Вовкодавівку і перейменувавши її в «Еристівка» на честь своєї невістки.

Село отримало назву Еристівка. Згодом село було заселено переселенцями з Полтавської, Курської губернії з Німеччини. Близько 150 років село носило це ім’я і тільки в 1945 році указом Президії Верховної Ради УРСР від 21 травня 1945 року було перейменовано в село Широке/

Під час колективізації у 30 – х роках ХХ століття були утворені перші колгоспи „Куйбишев” і „Фрунзе”. Згодом їх об’єднали в один - „Фрунзе”.

У роки Великої Вітчизняної війни село було зруйновано повністю. Окупанти розстріляли 38 мирних жителів села, 196 вивезли на каторжні роботи в Німеччину, 116 односельців загинуло на фронтах війни, 62 було нагороджені орденами та медалями, 230 героїв 4-ої Гвардійської дивізії віддали життя під час визволення села. На вшанування пам’яті загиблих односельців та воїнів-визволителів у с. Широкому споруджено братську могилу радянським воїнам та пам’ятник загиблим воїнам-односельцям. Земля Широківська і досі продовжує видавати метал війни.

23 жовтня 1983 року в день 40-річчя визволення села під час польових робіт було знайдено останки лейтенанта Олександра Рубцева. В цей день його було перезахоронено на території братської могили в с. Широке. 22 жовтня

2008 року було проведено перепоховання останків радянських воїнів в кількості 21 особи на території братської могили с. Широке.

В післявоєнні часи розквіт села пов’язують із заснуванням колгоспу „Світанок”. Колгосп „Світанок” мав 7,1 тис. га землі, з них орної 5,2 тис.га, 112 га садів та городів. Господарство спеціалізувалося на виробництві зернових , м’яса, молока, садівництві. В розпорядженні колгоспу були допоміжні підприємства – млин, олійниця, лісопильня. 

Не забували в колгоспі і про побутово-соціальну сферу. Діяла восьмирічна школа, бібліотека, один з найкращих в області Будинок Культури, швейна майстерня. За період з 1960 – 1967 р.р. було споруджено 100 житлових будинків. У 1986 році збудовано нову двоповерхову школу .

Село Переможне – село, підпорядковане сільській раді. Село розташоване за 20 км від районного центру м. Василівка та залізничної станції Таврійськ., в селі розташований фельдшерський пункт, кіоск.

Площа населеного пункту складає 84,1 га.

Населення станом на 01.01.2020 складає 164 чоловік, а кількість дворів 56.

День села святкується 16 жовтня.

Село повністю забезпечене питною водою.

Село Тернувате – село підпорядковане сільській раді. Село розташоване за 27 км від районного центру м. Василівка та залізничної станції Таврійськ.

Площа населеного пункту 45,4 га

Населення станом на 01.01.2020 складає 24 чоловік, а кількість дворів 10.

День села святкується 16 жовтня

Село Долинка – село підпорядковане сільській раді. Село розташоване за 17 км від с. Широке , за 25 км від районного центру м. Василівка, за 17 км проходить автомагістраль Харків - Сімферополь. Площа населеного пункту 192,6 км

Населення станом на 01.01.2020 складає 373 чоловік, а кількість дворів 128.

День села святкується 16 жовтня.

На території села знаходиться автоматизована телефонна станція на 100 телефонних номерів

В теперішній час в с. Долинка здійснюють господарську діяльність 8 підприємств сільськогосподарського виробництва.

В селі працює дві торгівельні точки , фельдшерсько-акушерський пункт, загальноосвітня школа І-ІІ ступеня (15 вчителів, 53 учнів), сільська бібліотека філіал КЗ «Василівська ЦБС» .

Історія: село засновано в середині ХУІІІ століття. Першими поселенцями були вихідці з Німеччини. За запрошенням Катерини ІІ з метою заселення вільних земель 400 тис. працелюбних селян залишили Німеччину і оселилися на диких землях. Так з’явилися німецькі поселення Юренталь, Янефельд, Розенгоф, Прусаки. Німецькі хутори межували з територією с. Грозово, що були околицею володіння графа Попова.

Після громадянської війни на цих землях стали організовуватися ТОЗ (товариства по обробці землі), індивідуальні господарства.

В 1929 році утворювалися колгоспи : ім „Калініна” (с. Грозово),

„Україна” (німецький хутір Янефельд),”Дніпрельстан” (Юринталь, Коновалово)

В 1951 році господарства об’єднались в колгосп ім. Калініна.

1941 – 1945 р.р. територія була окупована німецькими загарбниками, майже 400 жителів села пішли на фронти Великої вітчизняної війни, багато молоді вивезено на примусові роботи в Німеччину. В 1943 році при звільненні території, протягом півтора місяці йшли жорстокі бої в с. Грозово. Після війни в селах Червоноармійське та Грозово зведені пам’ятникм воїнам визволителям та пам’ятний знак воїнам-односельцям

1943-1944 р.р. з території села були виселені німецькі сім’ї Вінклерів, Фольців і т.д.

Хутори були об”єднані і село стало називатися Червоноармійським.

З 1944 р. по 1945 р. на території с. Червоноармійське існувала сільська рада.

У 2016 році село перейменовано з Червоноармійського в Долинку.

Село Грозове - село , підпорядковане сільській раді. Село розташоване за 19 км від районного центру та залізничної станції Таврійськ. В селі розташована одна торгівельна точка.

Площа населеного пункту 65,6 г.

Населення станом на 01.01.2020 складає 130 чоловік, а кількість дворів 52.

Село забезпечено питною водою.

В 2012 році завершена газифікація населеного пункту.

День села святкується 16 жовтня

Село Коновалова – село підпорядковане сільській раді .

Село розташоване за 28 км від районного центру та залізничної станції Таврійськ.

Площа населеного пункту 29,2 км

Населення станом на 01.01.2020 складає 30 чоловік, а кількість дворів 13.

День села святкується 16 жовтня

Склад працівників сільської ради:

Мірошниченко Тетяна Анатоліївна – секретар сільської ради

Бондаренко Антоніна Анатоліївна - головний бухгалтер

Акбулатова Тетяна Володимирівна – спеціаліст

Контактна інформація:

Сільський голова : Соколовський Анатолій Миколайович, тел.. /факс 55-5-30, Е-mail rada.shiroke@mail.ru

Секретар : Мірошниченко Тетяна Анатоліївна, телефон 55-5-36

Список депутатів сільської ради:

Гриценко Микола Миколайович, Литвин Світлана Павлівна, Храмова Тетяна Володимирівна, Гриценко Олена Миколаївна, Бороденко Руслана Петрівна, Мірошниченко Тетяна Анатоліївна, Дерменжиєва Галина Дмитрівна, Бабак Вадим Іванович, Бородай Любов Іванівна, Жердєва Алла Миколаївна, Помогайко Валерій Вікторович, Дзюба Юрій Васильович, Бойченко Віктор Вікторович