Головна / Новини / Державний фонд регіонального розвитку – це майбутнє регіонів України


Створення Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) є однією з умов прискорення соціально-економічного розвитку регіонів України, переведення державних інструментів розвитку регіонів на нову основу, відхід від старої практики фінансування виключно будівництва все нових об’єктів, передусім, бюджетної сфери, які домінували в переліках фінансування за кошти субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів, 

субвенцій на соціально-економічний розвиток окремих територій, державних цільових програмах. Створення ДФРР дозволяє започаткувати в Україні фінансування проектів регіонального розвитку на конкурсній основі та відповідно до регіональних стратегій розвитку та планів заходів з їх реалізації. Державний фонд регіонального розвитку визначено статтею 24-1 Бюджетного кодексу України.

У 2017 році на регіони України виділено 3,5 млрд. грн. на реалізацію проектів регіонального розвитку, у тому числі, щодо спрямування 10% коштів на фінансування проектів розвитку спортивної інфраструктури та енергоефективності державних і комунальних медичних та навчальних закладів.

У 2017 році за рахунок Державного фонду регіонального розвитку буде профінансовано 84 проекти з розбудови фізкультурної та спортивної інфраструктури у різних регіонах країни.

Така кількість об’єктів вперше серед проектів регіонального розвитку з початку впровадження такого інструменту як ДФРР, що навіть більше, ніж 10% від всіх інвестпрограм ДФРР. Серед трійки лідерів-регіонів з реалізації таких проектів: Львівська – 10 проектів на суму понад 15 млн.грн., Запорізька – 9 проектів – на понад 22 млн. грн. і Луганська – 8 проектів – на понад 21 млн. грн.

У 2017 році доведений загальний обсяг коштів на Запорізьку область складає 114,5 млн. грн, до кінця року планується реалізація 29 проектів.

На 2017 рік відділом економічного розвитку і торгівлі РДА подано 6 проектів, 2 з яких пройшли відбір регіональною комісією та комісією у Мінрегіонбуді. Такими обʼєктами стали:

- «Утеплення спортивного комплексу КЗ «ФОК «Таврія» ВРР ЗО – капітальний ремонт, 71600, мікрорайон 40 років Перемоги № 12, м. Василівка, Запорізька область» на суму 1579,822 тис. грн.;

- «Капітальний ремонт системи опалення КЗ "Степногірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів" Василівської районної ради Запорізької області, розташованої смт. Степногірськ, вул. ЛесіУкраїнки, 2» на суму 1499,199 тис. грн.

Не залишилася осторонь і місцева влада, яка здійснила обовʼязкове, передбачене законодавством, співфінансування у розмірі 10% від кошторисної вартості обʼєктів, за рахунок коштів районного бюджету.

Наразі очікується фінансування обʼєктів і, як фінал – діти та усі спортсмени району будуть мати змогу знаходитися в комфортних умовах, перебуваючи в цих закладах соціальної інфраструктури району.

 

За матеріалами відділу економічного розвитку і торгівлі РДА

 

розділ: Новини Переглядів: 166 Дата: вівторок, 08.08.2017 09:42