Головна / Новини / Виробничий травматизм за І півріччя 2018 року


За І півріччя 2018 року до Василівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області надійшло 7 повідомлень про нещасний випадок на виробництві, із них один груповий випадок внаслідок якого було травмовано 6 працівників та 10 повідомлень про професійне захворювання. За результатами розслідувань, з урахуванням подій попередніх періодів, станом на 01.07.2018 по страхових випадках взято на облік 12 потерпілих від нещасних випадків на виробництві. Основними видами подій, які призвели до настання нещасних випадків протягом І півріччя 2018 року були: - падіння, обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи, ґрунту тощо; 

- дія рухомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів; - пожежа; та інші. 80% нещасних випадків сталися внаслідок невиконання та порушення вимог інструкцій з охорони праці. Для попередження виробничого травматизму, роботодавцям необхідно здійснювати постійний контроль за дотриманням виробничої дисципліни та виконанням правил безпеки, поліпшувати умови праці, проводити лікувально-профілактичні заходи тощо.

При Василівському відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області функціонує сервісний пункт з надання консультаційних послуг з питань профілактики нещасних випадків, охорони праці та соціального страхування, де безкоштовно можна отримати консультації та допомогу з цих питань. Адреса сервісного пункту: вул. Театральна, 10, м. Василівка, Запорізька область, тел.: (06175) 72071.

Також нагадуємо, що складовою частиною профілактики нещасних випадків та професійних захворювань є медичні огляди працівників. На виконання вимог статті 17 Закону України від 14.10.1992 № 2694 –ХІІ «Про охорону праці» зі змінами та «Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій», затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров'я України 21.05.2007 № 246, роботодавець за рахунок власних коштів, організовує проходження медичних оглядів працівників зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, та щорічно для осіб віком до 21 року. Для цього необхідно:

- скласти Акт визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду;

- на підставі акту, скласти протягом місяця у чотирьох примірниках

поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медичним

оглядам та узгодити їх в Головному управлінні Держпраці у Запорізькій області (один примірник обов’язково надіслати до відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування);

- укласти або вчасно поновити договір з закладом охорони здоров'я та надати йому список працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду.

 

Василівське відділення управління виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України у Запорізькій області

 

розділ: Новини Переглядів: 145 Дата: вівторок, 24.07.2018 13:51