Головна / Новини / Підвищення культури сімейного виховання


У наш час виникла необхідність підвищувати культуру сімейного виховання. Для цього педагоги ІРЦ району чітко визначили свої завдання у співробітництві з сім'єю. Саме об'єктивний аналіз потреб сім'ї дає справжні орієнтири для визначення напрямків розвитку та виховання дітей з ООП.Взаємодія педагогів ІРЦ із сім'ями дітей з ООП є однією з найважливіших умов формування особистості дитини, позитивних результатів у вихованні, якого можна досягти при узгодженості дій та за умови розвитку інтересу батьків до питань виховання і навчання.

Так, у рамках діяльності КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр» ВРР ЗО 31.01.2019 на базі КЗ «Василівська централізована бібліотечна система» ВРР ЗО відбулося засідання школи «Бути батьками» з теми «Роль сім’ї у вихованні та навчанні дітей з ООП», бо родина відіграє важливу роль у підготовці до життя своєї дитини, а ІРЦ є ідеальним помічником батьків у цій важливій справі.

У процесі роботи за «круглим столом» разом з батьками були обговорені питання щодо осмислення стійких стереотипних установок у сімейному вихованні, розвитку вміння будувати діалогічну взаємодію при вирішенні проблемних сімейних ситуацій. Перегляд окремих відеороликів розширив і збагатив знання батьків щодо ролі емоційної сфери у становленні особистості дитини. Це дало можливість відпрацювати навички емпатійного реагування на дитячу поведінку.

Під час обговорення проблемних ситуацій були визначені форми і методи розвитку та виховання дітей з ООП, що зблизило педагогів і батьків, допомогло визначити оптимальні шляхи виховного впливу на дитину.

Основоположним моментом у взаємодії педагогів і батьків було вивчення сім'ї через анкетування, яке проведено під час засідання. Це сприятиме отриманню інформації про ті проблеми і труднощі, з якими батьки стикаються в повсякденному житті у питаннях виховання та навчання дітей виявити їх запити, бажання та сподівання щодо наступних зустрічей.

Робота з батьками будувалася на основі партнерської взаємодії, взаємної поваги. Це дозволило краще пізнати дітей, подивитися на них з різних позицій, побачити в різних ситуаціях, а отже, допоможе в їх подальшому розвитку та вихованні.

Результатом роботи були вироблені рекомендації-поради розвитку та виховання дітей з ООП.

Також до роботи в засіданні були залучені Лопухов В.А.,начальник, та Давиденко Н.П., заступник начальника відділу Василівського бюро правової допомоги; головний спеціаліст відділу прийому громадян Браташ О.М., які надали батькам фахові консультації з порушених питань.

 

розділ: Новини Переглядів: 154 Дата: п'ятниця, 01.02.2019 14:02