Головна / Новини / В районі чествували воїнів-інтернаціоналістів


Сьогодні біля Стели загиблим воїнам – землякам, учасникам бойових дій на території Афганістану відбувся мітинг-реквієм присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ій річниці виведення військ колишнього СРСР із Республіки Афганістан. Найбільш масштабною, тривалою та трагічною з локальних воєн була саме війна в Афганістані.

Вона розпочалася 25 грудня 1979 року й закінчилася 15 лютого 1989 року. Війна тривала 3340 пекучих днів і холодних ночей. У цей період кожної доби гинув один і отримували поранення два вихідці з України. Близько 160 тисяч призваних з України, а всього більше 600 тисяч радянських воїнів, пройшли через афганське пекло.

Вже багато років поспіль Василівщина віддає дань пам’яті воїнам, яких опалило полум’я Афганістану та інших локальних воєн.

У сьогоднішньому заході взяли участь керівництво району - голова районної ради Денис Калінін та перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Холоша, військовий комісар Ілля Матвійчук, ветерани воїни-афганці, представники духовенства Роман Садовий та Валерій Галущенко, громадських організацій, трудових колективів.

Денис Сергійович висловив слова вдячності воїнам - афганцям за їх відданість військовій присязі, проявлені мужність і героїзм.

В боях на території Афганістану загинули семеро наших земляків. шестеро із них поховані на кладовищах населених пунктів району. Це Ігор Білицький, Микола Веселков, Генадій Гамашов, Андрій Парамонов, Юрій Прожога, Віктор Сердюк та Євген Ліщиновський, який перепохований за межами району.

Вічна їм пам’ять і вічна слава живим, всім, хто виконав свій інтернаціональний військовий обов’язок до кінця.

Хвилиною мовчання присутні скорботного заходу вшанували пам’ять загиблих воїнів.

 

розділ: Новини Переглядів: 94 Дата: субота, 15.02.2020 19:34