Офіційний сайт Василівської районної ради

Пошук

Розділи

Календар

« Квітень 2024 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24  
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Електронні сервіси

Символіка

ОПИС
про Герб Василівського району

Складовим Герба Василівського району є геральдичний щит історично-традиційних форм і пропорцій, обрамлений картушем з пшеничного колосся – одвічним символом України, символом багатства, символом основного напрямку діяльності, - сільського господарства, - як Василівського району, так і Кам’янсько-Дніпровського, Михайлівського та Великобілозерського районів, які увійшли до складу оновленого Василівського району.

Корона геральдичного щита у вигляді муру символізує одну із пам’яток історії та архітектури Василівського краю – садибу Попова, пам’ятку архітектури 2-ї половини XIX століття, палацово-парковий ансамбль у місті Василівка.

Герб доповнено також золотими геральдичними ключами, - ще одним символом Попових, - елементом родового Герба Попових – символом безпеки і благополуччя, символ початку Василівського краю, який, знаходячись на малому срібному щиті у центрі картушу (серцевий щиток), поєднує символи інших колишніх районів та міста Енергодар, які увійшли до складу оновленого Василівського району.

Щит Герба розділено на п’ять полів, два з яких синього, а два – блакитного кольору, які, розміщені у шаховій послідовності, ніби перетікають одне до іншого, як за годинниковою стрілкою (рух сонця), так і проти та серцевий щиток срібного (білого) кольору по центру.

У кожному з чотирьох полів представлені символи територій, котрі входять до складу Василівського району.

Так, верхнє ліве поле – елемент Герба Великобілозерського району: у синьому полі летить золотий степовий орел (орлан) над могилами (курганами), які, ніби виросли серед золотих степів, поміж яких протікає річка Білозерка.

Верхнє праве поле – на блакитному фоні геральдизована емблема міста Енергодар – золоте 24-променеве сонце з накладеним срібним диском, символ найбільшої у Європі Запорізької атомної електростанції, елемент герба міста Енергодар.

Нижнє ліве поле – на блакитному фоні зображено символ Кам’янки-Дніпровської – всесвітньо відомий виріб ювелірного мистецтва часів скіфії (початок IV ст.) - гребінь з кургану Солоха, знайдений під час експедиції М. І. Веселовського у 1912-1913 рр. У геральдичному значенні гребінь – символ сонячного проміння, дощів та родючості.

Нижнє праве поле – золотий сніп, - елемент колишнього Михайлівського району.

Знизу герба розміщена геральдична стрічка з назвою району.

 

ОПИС
про Прапор Василівського району

Полотнище Прапора співвідношенням 2:3 умовно розділено на три горизонтальних смуги.

В лівій верхній частині Прапора знаходиться зображення Герба Василівського району.

Верхня третина - полотно блакитного (синього) кольору, кольору глибини, стабільності, довіри і мудрість, кольору знань та правди, потужності та серйозності, кольору чистого неба, кольору, який символізує великодушність, чесність і бездоганність.

Нижні дві третини - полотнище малинового кольору, - кольору славного історичного минулого нашої багатовікової історії – єдності, козацької мужності, відваги та доблесті.

По нижній, блакитній (синій) частині Прапора проходять чотири жовті (золоті) полоси - символи чотирьох районів, об’єднаних у складі Василівського району: Кам’янсько-Дніпровського, Михайлівського, Великобілозерського та Василівського, які прямують у одному напрямку – напрямку стабільності та добробуту.

 

 Гімн Василівського району

Слова: Борисенко Олени Петрівни
Музика: Савона Леоніда Миколайовича

 

1 куплет:

Василівський краю, земля величава,
Твій шлях у майбутнє із сивих віків.
Ти наша надія і гордість, і слава.
І доля єдина батьків і синів.

Приспів:

Квітни майбутньою, юною зміною,
Зоряний шлях до висот прокладай.
Слався, звеличений працею, піснею,
Край хліборобський, гірничий наш край.

2 куплет:

В тяжкі лихоліття, що грозами впали,
Ти волю і щастя в боях здобував.
Щоб віру в майбутнє ми всі не втрачали
Ти зводив і сіяв, руду добував.

 Приспів: ...

 3 куплет:

Багатства твої і лани неозорі,
І віддані їм назавжди трударі.
Допитлива юнь і батьки сивочолі
І буднів герої твої шахтарі.

 Приспів: ...

Ріш. Гімн.doc

Гимн музика.mp3

Гимн.mp3



Положення про Герб та Прапор Василівського району.docx

закрыть

Розмір шрифту: [великий] [маленький]

Схема кольорів: [біла] [синя] [зелена] [чорна]

Зображення: [чорно білі] [кольорові]

[+ Застосувати]   [- Скинути налаштування]