Приморська  сільська  рада

Приморський сільський голова – Максименко Олег Миколайович

Приморська сільська рада утворена в 1922 році та розташована за адресою 71610, вул. 50 років Жовтня, 219, с.Приморське, Василівський район Запорізька область.

До сільської ради входить 1 населений пункт - с. Приморське.

Приморське розташоване за 25 км. на північний захід від м. Василівки та 20 км на південь від м. Запоріжжя. В західній частині села протікає річка Конка, вздовж південно-східної його частини проходить залізнична магістраль Москва-Сімферополь і розташоване Каховське водосховище, а на півночі на відстані 7 км. – автострада Харків-Сімферополь.

Площа населеного пункту 822 га.

Населення станом на 01.01.2017 року складає 3692 чоловік , кількість дворів – 1370

На території с. Приморське знаходиться 2 поштових відділення, СВК „Мир”, п”ятнадцять торгівельних точок, молитовний дім, православна церква, жіночий монастир.

Сьогодні в селі є 2 школи - ЗОШ 1-111 ст (20 учителів, 208 учнів), ЗОШ 1-11 ст. № 1 (15 учителів, 106 учнів), дві сільські бібліотеки з книжковим фондом 15700, два ФАПи (5 медпрацівників) і лікарська амбулаторія (17 медпрацівників, в т.ч. 3 лікаря).

Село Приморське мало спочатку назву Підстепне, бо було розташоване навколо річки Підстепної (зараз Конка), потім стало називатися Царицин Кут (в кінці 18 століття), пізніше село почали називати просто Цар-Кут. Така назва збереглася до 1964 року.

Першим поселенцем у селі Підстепне був козак Запорізької Січі – Царичан. Наступні поселенці – кріпаки Київської та Полтавської губернії. Жителі села Підстепне були кріпаками графа Канкрина.

В селі Цар –Кут в ХХУІІ столітті не було ні однієї культурної установи, за виключенням невеличкої церкви, а у 1878 році була збудована велика церква за кошти графа Канкрина і общини села.

В перших роках другої половини ХІХ століття була збудована перша приходська школа. В 1878 році збудована 4-х класна церковна школа. А в 1912 році було збудовано дві земські школи. Село Царицин –Кут розташовувалося поблизу м. Олександрівськ і тому багато жителів працювали в залізничних майстернях.

В 1923 р. організовано артіль “Пробуждение” (голова Герман Іван Андрійович). В 1929 році на базі цієї артілі створено колгосп “Зелений гай”, в центрі села колгосп “Маяк”, а в південній частині - “Удар по інтервентах”. В 1959 році ці господарства укрупнено в один колгосп імені Горького, який в 1965 році перетворено в радгосп “Першотравневий”.

Головний напрямок виробництва – зернові культури, м’ясо - молочне тваринництво і городина. В період ВВВ 1575 жителів села брали активну участь у боротьбі з ворогом, з них віддали життя за Батьківщину 210 чоловік. В період ВВВ в боях за Вітчизну прославились своїм героїзмом жителі села: Олександр Олександрович Гнідий – полковник запасу та Микола Хомич Писаренко - сержант запасу, яким за бойові подвиги присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

На території села знаходяться дві братські могили радянським воїнам.

В 1964 році Царицин Кут переіменовано в с. Приморське.

Бессонова Наталія Іванівна – секретар сільської ради

Степанченко Лілія Петрівна – головний бухгалтер ради

Мирошниченко Вікторія Олександрівна – землевпорядник ради

Щербина Наталія Миколаївна – спеціаліст по призначенню субсидій

Заболотня Людмила Курманбеківна – нач. ВОСу

Контактна інформація :

Секретар : Бессонова Наталія Іванівна , телефон приймальні 56-4-82, тел./факс 56-4-82.

Е-mail: p-c-rada2013@yandex.ua

Список депутатів сільської ради :

Касьяненко Любов Петрівна,Семеренко Тетяна Володимирівна, Лупашко Андрій Іванович,Кривенченко Анатолій Федорович,Бессонова Наталія Іванівна,Заболотня Людмила Курманбеківна, Щербина Наталія Миколаївна, Кондрат Роман Петрович,Топол Людмила Петрівна, Ніколенко Володимир Георгійович, Лібенсон Лілія Миколаївна , Параскенюк Олександр Григорович, Лібенсон Борис Григорович ,Підгорний Микола Миколайович.